Hlavní konstrukční zvláštností nástrahy jsou její pohyblivá křídla. Konstrukce je vytvořena takovým způsobem, že při spuštění do vody se křídla otevírají do určeného úhlu a umožňují tak nástraze plachtit.
Nakolik je pohyb křídel efektivní?
Při pozvednutí nahoru, se křídla samy od sebe složí, což vede ke zmenšení čelního odporu vody a zmenšení jejího pohybu do strany.
Jakmile nástraha klesá dolů, otevřou se její křídla a vypadá jako plachtící letadlo. A v takové poloze, je nástraha schopná plachtit vodou, do opravdu velkých vzdáleností od místa, kde stojí rybář.
Mimo toho, když je nástraha udržována na jednom místě, tak křídla pokračují ve svém třepetání. Při svém zvedání a klesání, narážejí křídla o tělo nástrahy, a odkrývají tak kontrastní prostor, nyní v obzoru ryby viditelný - tedy další dráždidlo. Pohyb křídel, když nástraha stojí na místě, vytváří dojem, že v nástraze je umístěn malinký motorek a chytrý mechanizmus.
Ať nástraha plachtí do dálek jedné nebo druhé strany, dříve nebo později se "vrátí" během pauzy do jednoho bodu ve vertikále - kam nalákala ryby z širokého okolí. A k tomu, abychom dostali nástrahu na poždovanou hloubku a dosáhli tak hejna ryb, bez toho, aby nástraha plachtila a abychom ušetřili čas, nachází se v ocasní části tzv. lifting ze silikonu k rychlému upevnění vlasce. Jak pracuje můžete vidět na videu.
Původně jsme předpokládali, že se bude jednat o zimní nástrahu...Jelikož se ale první vzorky objevily někdy v polovině léta, tak se i první testy prováděly z lodě. Pro celý tým bylo nečekaným překvapením úspěšné nasazení nástrahy při vertikální přívlači, v letně - podzimním období. Členové testujícího týmu se nechali tak unést lovem okounů, štik a candátů, že zcela pozapomněli, co bylo jejím původním určením - lov ryb z ledu! Snažili se to nástraze vysvětlit: "To nesmíš! Co to děláš? Tvůj čas a místo přijde v zimě na ledu!"
No, co naděláš, tahle nástraha pokračovala dál tahat z hloubek okouny, štiky, candáty, jelce...
Video 1 |