Svého času vznikl, na popud vážené organizace, jakou je EFTTA, velký rozruch kolem tzv. "čestného vlasce" (mluvíme o vlascích a jejich parametrech, přičemž jako minimum, by údaje na etiketách balení měly odpovídat realitě). Připomínalo to další akci, která nafukovala něčí autoritu. Jak to skončilo, nevíme.
Tou samou dobou jsme začali aktivně hledat onen "čestný vlasec" a začali jsme studovat celý výrobní řetězec, včetně posunů u tohoto výrobku. Věnovali jsme tomu víc než dva roky, no a výsledek je před vámi. Jestli je dobrý nebo špatný, jestli se povedl či nikoliv, to si musí tento "čestný vlasec" vyříkat s vámi.
To hlavní, co se nám podařilo si ujasnit - ta základní kvalita vlasce, závisí na použité surovině, na výrobní továrně, na přítomnosti přídavků a množství operací spojených s převíjením vlasce na cívky. Přítomnost jakýchkoliv přísad zhoršuje obecné (základní) parametry prvotního vlasce ve prospěch splnění specifických požadavků (odolnost vůči oděru, barva, viditelnost, nosnost). Každé převíjení v průmyslových měřítcích (ani nemluvě o převíjení v obchodech) zhoršuje jak vlastnosti nosnosti, tak mají vliv na změny průměru vlasce, jakož i jeho prvotního, výrobního skrutu. Velký vliv na parametry vlasce mají také všechny transportní a rozvozové podmínky, jakož i skladování prodejci na všech úrovních. A to je jeden z těch důležitějších faktorů, které se ve svých důsledcích dostanou až ke spotřebitelům v obchodě.
Za všechny parametry udané na našich baleních vlasců ručíme, s možnou odchylkou 1-2 procent.
Vlasec a pravdivost údajů uvedených na obalu výrobcem, jsou pro lov přívlačí velmi důležité nejen kvůli zdolávání ulovené ryby, ale spíše proto, aby bylo vůbec možné vytvořit vyváženou jednotu z našeho náčiní (prut, naviják, vlasec, nástraha), které je zapotřebí k dosažení co nejdelší životnosti naší výbavy a toho nejlepšího pocitu z lovu.
Jelikož na trh dodáváme celou řadu UL prutů, tak je pro nás velmi důležité předložit vlasce na odpovídající úrovni.